Ana Sayfa 4. SINIF 5. SINIF 6. SINIF 7. SINIF
8. SINIF 9. SINIF 10. SINIF 11. SINIF 12. SINIF
4-8 (Eski P.) 9-12 (Eski P.) İlahiyat TestBank Fıkralar
 
Site içi arama
 
 
Türkiye Geneli III. DKAB Öğrenci Platformu Toplantısı
Panel Ödemiş 09 Mart 2008
Öğretmenler Tanışma Toplantısı 16 Şubat 2008
Panel 6 Eylül 2007
DKAB Toplantısı 26 Mayıs 07
sempozyum 24 Şubat 07
  
 
Duyurular
 
  
 
Anket
 
   
 
Kullanıcı girişi
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
 
Hava Durumu
 
 
Ajanda
 
   
DKAB Toplantısı 26 Mayıs 07
 
 
 

BİR GRUP DKAB ÖĞRETMENİ BİR ARAYA GELEREK SEMİNER DÖNEMİNDEKİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

26 Mayıs 2007 tarihinde bir grup DKAB öğretmeni, Özel Fatih Koleji'nde saat 09:00'da bir araya gelerek seminer dönemini yararlı bir şekilde nasıl geçirebilecekleri konusunda görüş alışverişinde bulundular. Ev sahibi Osman Ay'ın düzenlediği kahvaltı, hoş sohbetler eşliğinde yenildikten sonra Dr. Ali Kuzudişli, kurulmakta olan www.dinibil.com sitesi hakkında bilgi verdi. Sitenin öcelikle öğrencileri ve öğretmenleri hedef kitle olarak gördüğünü, bununla birlikte ileri vadede din ile ilgilenen her kesime hitap etmek istediklerini anlatan Kuzudişli, seminer döneminde yapılacak başarılı çalışmaların sitede değerlendirilebileceğini ifade etti.

Toplantıya katılan öğretmenler, gönüllü öğretmenlerin merkezi bir okulda bir araya gelerek ortak çalışma yapmalarının yararlı olacağını söylediler ve bunun için ön çalışma yapılmasına karar verdiler. Çalışmanın DEÜ İlahiyat Fakültesi'nde yapılmasının yararlı olacağı ve orada bulunan değerli akademisyenlerden yararlanılabileceği görüşü benimsendi. Gönüllülerden bir grup oluşturuldu ve yasal izinleri takip etmek üzere öğretmen Ali İnan görev aldı.

Kitap ve diğer çalışmaların tanıtıldığı toplantı 12:00'da sona erdi. Konuya ilgi gösterip davete icabet eden arkadaşlara, ev sahibimiz Osman Ay'a, teknik donanımda emeği geçen Sınıf Öğretmeni Gürcan Öztürk'e ve çalışma gruplarında yer alan arkadaşlara teşekkür eder, yeni çalışmalarda bir arada olmayı temenni ederiz.

ÇALIŞMALARIN AKIBETİ

Ali Kuzudişli ve Eyüp Kurt, İlahiyat Fakültesinden Doç. Dr. Halit Ev, Yrd. Doç Dr. Veli Öztürk ve Yrd. Doç Dr. Şükrü Keyifli ile görüştüler ve değerlendirmelerde bulundular. Ali Kuzudişli izin için DEÜİF dekanlığına başvuruda bulundu. Sayın Prof. Dr. Hüseyin Elmalı, MEM'in izin vermesi durumunda hiç bir sakıncanın olmadığını belirtti. Bununla birlikte Öğretmen Ali İnan'ın İzmir İl MEM'e yaptığı başvuru, talebin mevzuata uygun olmadığı gerekçesiyle reddedildi. Bunun üzerine çalışmada yer alan öğretmenler bireysel olarak çalışıp, daha sonra çalışmalarını bir araya getirmeye karar verdiler.

  
 
...
FOTO GALERİ
 
Duyurular  |  Makale ve Sohbetler  |  İletişim  |  Paylaşım