Ana Sayfa 4. SINIF 5. SINIF 6. SINIF 7. SINIF
8. SINIF 9. SINIF 10. SINIF 11. SINIF 12. SINIF
4-8 (Eski P.) 9-12 (Eski P.) İlahiyat TestBank Fıkralar
 
Site içi arama
 
 
Duyurular
Makale ve Sohbetler
İletişim
Paylaşım
  
 
Duyurular
 
  
 
Anket
 
   
 
Kullanıcı girişi
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
 
Hava Durumu
 
 
Ajanda
 
   
Makale ve Sohbetler
 
 
 

Performans Görevimi Nasıl Hazırlayacağım?

Bir öğrencimiz şöyle diyor: “Öğretmenimiz hepimize Din Kültürü dersinden performans görevleri dağıttı. Bu görevleri hazırlayıp sınıfta arkadaşlarımıza sunacağız. Ne kadar güzel hazırlar ve sunarsak o kadar yüksek not alacağımızı söyledi. Arkadaşım Emre’yle ben, görevimizi Kasım’ın ilk haftasında sunacağız. O zamana kadar güzel bir sunum hazırlamak istiyoruz. Bize yardımcı olabilir misiniz?”

Elbette yardımcı oluruz. Öncelikle konunuzu nasıl sunacağınıza karar vermelisiniz. Diyelim ki bilgisayarlı sunum yapmaya karar verdiniz. Konunuzu sitemizden kolayca bulabilirsiniz. Bunun için performans görevleri listemize bakabilirsiniz. Eğer burada bulamazsanız sitenin sol üst köşesinde bulunan arama motorunu kullanabilirsiniz.

Konunuzu bulduğunuzda, sitedeki konu anlatımını seçip kopyalarak Word programında bir sayfaya yapıştırın. Burada anlatılanları dikkatlice okuyun ve orada anlatılanları maddeler halinde özetleyin.

Oluşturduğunuz maddeleri Powerpoint praogramında slaytlara yapıştırın. Maddelerle ilgili güzel resimler bulun ve slaytlarınızı ilgi çekici hale getirin. Sonra bir kez sunumunuzu kendiniz izleyin. Yazıların uzaktan okunacak boyutta olup olmadığını kontrol edin. Hangi maddelerde neler anlatmanız gerektiğini planlayın. Arkadaşlarınıza sormak üzere birkaç adet “sıkı” soru hazırlayın. İşte sunumunuz hazır.

Büşra & Volkan

Duyurular  |  Makale ve Sohbetler  |  İletişim  |  Paylaşım