Ana Sayfa 4. SINIF 5. SINIF 6. SINIF 7. SINIF
8. SINIF 9. SINIF 10. SINIF 11. SINIF 12. SINIF
4-8 (Eski P.) 9-12 (Eski P.) İlahiyat TestBank Fıkralar
 
Site içi arama
 
 
Duyurular
Makale ve Sohbetler
İletişim
Paylaşım
  
 
Duyurular
 
  
 
Anket
 
   
 
Kullanıcı girişi
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
 
Hava Durumu
 
 
Ajanda
 
   
Makale ve Sohbetler
 
 
 

Birinci Dönemi Bitirirken...

2007-2008 eğitim öğretim yılının birinci dönemini bitiriyoruz. Bu dönem aynı zamanda Dinibil.com’un da ilk dönemiydi. Yayıma başladığı günden bu yana sizlerin ilgi ve beğenisini kazanan siteniz, gün geçtikçe yayıldı, büyüdü. Henüz işin başındayız. İnşallah büyük hedeflerimiz, sağlam projelerimiz var; zamanı geldiğinde bunları sizlerle paylaşacağız.

Öğrencilerimiz birinci dönem boyunca çok çalıştı. Emeklerinizin karşılığını almış olmanızı dileriz. Tatil dönemi boyunca, tatile özel yeniliklerimiz, sürprizlerimiz olacak… Sitenizi dikkatle takip etmeye devam edin.

Öğretmen arkadaşlarla kısa sürede çok çabuk kaynaştık. Öğretmen arkadaşlarımızın öğrencilerine Dinibil.com sitesini kendi siteleri olarak tanıttığını, öğrencilerden gelen e-maillerden anlıyoruz. Bu durum dinibil.com’u çok memnun ediyor ve amacının doğru anlaşılmasından dolayı kendini mutlu görüyor.

Değerli arkadaşlar, Dinibil.com, çizgisini ikinci dönem de sürdürecektir. Bilgiye en kısa ve kolay yoldan ulaşabilecek, abur cubur bilgiler arasında “sinir” olmayacaksınız. Sitenin “yerleşim mantığını” bir kez kavradıktan sonra istediğiniz bilgiye “en az tık”la erişebileceksiniz.

Ayın en beğenilen öğretmeni oylamasında öğrencilerimizin gönderdikleri mesajlar, bizleri duygulandırdı, gözlerimizi yaşarttı. Çoğumuz daha ilgili bir öğretmen olma konusunda kendi kendilerine söz verdiler. Bu oylamalar ikinci dönemde de devam edecek. Önümüzdeki eğitim öğretim yılının Ekim ayından itibaren sitemizde en çok oy almış olan öğretmenleri anket bölümünde oylamaya sunacağız. Anket sonucunda en çok oy alan öğretmene 24 Kasım’da özel bir ödülle ortak şükranlarımızı ve takdirlerimizi sunacağız. Öğrencilerimiz hangi branştan olursa olsun, en çok beğendikleri öğretmenleri aday olarak gösterebilmekte ve onun için oy verebilmektedir.

06.09.2007 tarihinde Eğitim Bir Sen İzmir Şubesi’yle beraber düzenlediğimiz Din Öğretimine Yeni Bakışlar panelinin ardından yeni anayasa taslağındaki Din eğitimi ve öğretimini düzenleyen alternatifli maddelerin tartışılmasında, dinibil.com üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirdi. DKAB dersinin statüsünü irdeleyen sorular hazırlayıp bunları çeşitli medya kuruluşlarına ve konunun uzmanlara gönderdik. Bunların bir bölümü sitemize özel açıklamalarda bulundular; bir bölümü de doğrudan cevap vermek yerine konuyu kendi köşe yazılarında dile getirdiler. Hemen her kesimden insanların görüş bildirdiği bu açık platformda, DKAB dersinin zorunlu olarak kalmasının gerekliliği, bununla birlikte program ve uygulama yönünden daha da iyileştirilmesi icap ettiği açık bir şekilde bir kez daha görüldü.

DKAB öğretmenleri, derslerinin öneminin bilincindedir. Onlarca DKAB paylaşım sitelerinde öğretmenlerimizin özverilerinin ürünü olan birbirinden güzel çalışmalar yayımlanmaktadır. Öğretmenlerimiz, sivil kuruluşları da yanlarına alarak, resmi herhangi bir destek veya ödül almaksızın kendi inisiyatifleriyle sempozyumlar, paneller, konferanslar, seminerler düzenlemektedir. Bu çalışmaların DKAB dersinin daha kaliteli bir duruma gelmesine katkıda bulunacağına inancımız tamdır.

Birinci dönemi tatlı hatıralarla geride bırakırken tatilimizi dinlenerek, eğlenerek ama yine de verimler kazanarak geçirmeyi umuyor ve diliyoruz. Unutmayın, tatilimizi de birlikte yapacağız…

24.01.2008
Dr. Ali Kuzudişli
Dinibil.com Kurucu Üyesi

Duyurular  |  Makale ve Sohbetler  |  İletişim  |  Paylaşım