Ana Sayfa 4. SINIF 5. SINIF 6. SINIF 7. SINIF
8. SINIF 9. SINIF 10. SINIF 11. SINIF 12. SINIF
4-8 (Eski P.) 9-12 (Eski P.) İlahiyat TestBank Fıkralar
 
Site içi arama
 
 
Duyurular
Makale ve Sohbetler
İletişim
Paylaşım
  
 
Duyurular
 
  
 
Anket
 
   
 
Kullanıcı girişi
 
Kullanıcı Adı :
Şifre :
 
Hava Durumu
 
 
Ajanda
 
   
Makale ve Sohbetler
 
 
 

BAŞLARKEN...

Çok uzun sürecek yolculuğumuzun eşiğini bugün geçtik, çok şükür... Okulların açılmasıyla birlikte, ilköğretim ve lise kategorilerini sizlerin beğenisine ve istifadesine sunuyoruz. Bunun heyecanını ve sevincini tanımlamak olanaksız...

NEDEN YENİ BİR SİTE?

Birçoğumuzun aklından "Neden yeni bir site?" sorusu geçecektir.

Bu soruya doğrudan cevap vermek yerine, DiniBil.com sitesinin özgün yönlerinden söz etmek istiyorum. Böylece sorunun cevabı kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

ÖĞRENCİ MERKEZLİ

DiniBil.com sitesi okullarla ilgili kategorilerde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşında öğrencileri merkeze alan bir bakışaçısına sahiptir. Öğrenciler, derse girmeden önce DKAB dersiyle ilgili hazırlıklarını, başka kimseye ve kaynağa ihtiyaç duymaksızın buradan karşılayabileceklerdir.

Aynı şekilde öğretmenler de derse hazırlıklarını bu siteden rahatlıkla yapabilecekler, öğrencilere ev ödevi, performans ve proje ödevi verdiklerinde, kaynak olarak Dinibil.com sitesini gönül rahatlığıyla önerebileceklerdir.

KULLANIMI ÇOK KOLAY

Okullarla ilgili kategorilerde menülerin sıralanışı, müfredattaki konuların sıralanışına göredir. Herhangi bir konuyu arayan öğretmen veya öğrenci, konu başında bulunan sıralandırma numaralarının da yardımıyla ona kolayca bulabilecek ve bunun yanı sıra o konuyla ilgili her çeşit materyale kolayca ulaşabilecektir.

Site ziyaretçileri, hiçbir üyelik kaydı olmaksızın, diledikleri gibi dolaşabilecek, istedikleri bilgileri koşulsuz olarak bilgisayarlarına indirebileceklerdir.

DKAB DERSLERİNİ BİZİMLE BERABER İŞLEYİN

Yıllık Plana göre sırası gelen konu, "İlköğretimde Bu Hafta / Lisede Bu Hafta" menüsünde yer alacaktır. Bu menüden, ilgili konu hakkında pek çok materyale ulaşabilirsiniz.

İÇİNİZ RAHAT OLSUN

DiniBil.com sitesi tam anlamıyla bağımsız bir site olup, resmi veya gayri resmi herhangi bir kuruluşun etkisi ve yönlendirmesi altnda değildir. İçinde yer alan bilgiler pedogojik açıdan da denetlenmekte, çocukların yaşları ve ruhsal durumları göz önünde tutulmaktadır. Bu nedenle öğretmenler bir ödev verdiklerinde, bu siteyi rahatça kaynak verebileceklerdir.

EMEĞE SAYGI

Arkadaşlarımız arasında çok üretken kişiler bulunmaktadır. Bu arkadaşlar, emek ürünü çalışmalarını sitemizde yayınladıklarında, bunun karşılığını alma imkanına sahiptirler. Karşılığı almanın en verimli ve ölçülebilir yolu, siteye kurucu üye olmaktır. Kurucu üye olmadığı halde çalışmalarını diğer insanlarla paylaşmak isteyenlere de her konu içinde yer alan "Sizden Gelenler" başlığı altında yer verilecektir. Çok sayıda güzel çalışma hazırlayan, çalışmaları beğeniyle karşılanan kimselere kurucu üyelik teklifinde bulunulacaktır. Emek harcayanların emeği karşılıksız kalmayacak; ortaya çıkan maddi ve manevi değerler, adil bir şekilde paylaşılacaktır.

KATILIMCILIK ESASTIR

Bu sitede katılımcılık, temeldir. Yönetim kurulunu, kurucu üyeler, kapalı oy sistemiyle seçmektedirler. Yönetim kurulunun görev süresi 2 yılla sınırlıdır.

PROFESYONEL ALT YAPI

Sitenin alt yapısı, genişlemeye ve sürekli eklenmelere müsait bir şekilde hazırlamıştır. Bize çok "teknik" ve albenili bir altyapı hazırlayan Mavi Piksel çalışanlarına gönülden teşekkür ederiz.

Sitemizde tüm başlıklar sırasıyla indekslenmiş biçimde var mı diye sorarsanız evet var. Sayfalarımızın en altındaki menüde Site Haritası sizi bu bilgiye ulaştıracaktır.

Bize ulaşmak istediğinizde en altta bulunan İletişim başlığını tıklayarak mesajınızı yazmanız size geri bildirim yapmamızı sağlayacaktır. Bu nedenle İletişim bölümünde sizinle ilgili bilgilerin hatasız yazıldığından emin olunuz.

Site düşüncesi ortaya çıktığında, bunu heyecanla karşılayan, destekleyen ve özverili bir şekilde çalışan tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.

Dr. Ali KUZUDİŞLİ

İzmir 15 Eylül 2007

Bu makale hakkında yorum yaz

Diğer makaleler için tıklayınız

Duyurular  |  Makale ve Sohbetler  |  İletişim  |  Paylaşım